субота, 2 жовтня 2021 р.

80-ті роковини трагедії Бабиного Яру

 


29-30 вересня виповниться 80 років, відколи у Бабиному Яру в Києві були вбиті перші жертви нацистської політики винищення – майже 34 тисячі київських євреїв.  

Бабин Яр сьогодні – це місце пам’яті, яке стало відомим на весь світ символом нацистських злочинів проти цивільного населення під час Другої світової війни, символом Голокосту.

«Бабин Яр – це трагедія всього людства, але сталася вона на українській землі. І тому українець не має права забувати про неї так само, як і єврей. Бабин Яр – це наша спільна трагедія, трагедія перш за все єврейського і українського народів» – писав Іван Дзюба. 

У 2007 році за ініціативи дослідників, громадських активістів та небайдужих киян Кабміном було ухвалене рішення про створення Державного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр». За поданням Українського інституту національної пам’яті в 2010 році Державному історико-меморіальному заповіднику «Бабин Яр» Президент надав статус «національного».

У 2021 році, у 80-ті роковини трагедії, Україна вшанує пам’ять десятків тисяч розстріляних.

Маховик смерті забрав упродовж 1941-1943 років життя приблизно 100 тисяч людей – євреїв, ромів, полонених червоноармійців, пацієнтів психіатричної лікарні, цивільних заручників, українських націоналістів і радянських партизанів, в’язнів Сирецького концтабору.

Вшануймо їхню пам’ять разом!

Заступник директора з НВР та вчитель історії - Биндю М.М., провела з учнями гімназії заходи присвячені пам'яті страшної трагедії Бабиного Яру. 

Немає коментарів:

Дописати коментар