Аналіз виховної роботи за 2022-2023 н.р.

 

 
Звіт

 педагога-організатора

Чудейської гімназії

з виховної роботи

за  2021-2022 н.р.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

       Виховна діяльність Чудейської гімназії здійснювалась згідно річного плану роботи закладу, виховного плану дитячої організації «Веселка»; плану роботи педагога-організатора, плану ради учнівського самоврядування, виховного плану класних керівників.

 Всі проведені заходи були спрямовані на реалізацію стратегії розвитку Чудейської гімназії Чудейської сільської ради на 2021-2025 роки:

Місія закладу – становлення творчої особистості, яка володіє навичками та компетентностями, яка готова навчатись протягом усього життя, вибирати і оновлювати професійний шлях самостійно. Створення умов для якісного надання освітніх послуг шляхом тісної взаємодії в системі «Здобувачі освіти – батьки, здобувачі освіти – педагоги», створення сприятливого освітнього середовища на основі демократизації, гуманізації, співпраці, співтворчості, спрямованого на зміцнення здоров’я, розвиток здібностей, обдарувань і талантів дітей, активне застосування освітніх інновацій для підготовки конкурентноспроможного випускника.

Візія закладу: заклад успішних, здорових та щасливих дітей, де працюють висококваліфіковані педагоги на засадах гуманізму, колективізму, іноваційності та особистого фахового росту.

Нашими цінностями є:

  • Патріотизм
  • Рівні можливості
  • Колективізм, партнерство, дружба, довіра
  • Здоров’я, здоровий спосіб життя

Пріоритетним у виховній роботі гімназії є

Реалізація особистісно – орієнтованого підходу в навчально – виховному процесі;

Збереження морального та фізичного здоров'я підростаючого покоління;

Виховання патріотизму, громадських якостей особистості;

Забезпечення педагогічних умов для соціалізації школярів, виховання в них життєвої компетентності;

Виховання громадянина України;

Формування особистості учня, його наукового світогляду,розвитку його здібностей і обдарувань;

Виховання любові до праці, почуття дбайливого господаря своєї школи, бережливого ставлення до шкільного і класного майна;

Формування здорового способу життя;

Виховання любові до природи, вироблення навиків екологічної культури;

Виховання поваги до вчителів, старших,батьків;

Формування згуртованого та працездатного учнівського колективу.

Протягом року були визначенні тематичні тижні:

Тиждень знань ;

Тиждень безпеки дорожнього руху «Знання правил дорожнього руху – безпека вашого життя»;

Тиждень енергозбереження;

Тиждень противопожежної безпеки «Вогонь наш друг, та не завжди, чекати можна і біди»;

Тиждень правознавства «На паралельних дорогах прав та обов’язків»;

Тиждень народознавства;

Тиждень шани школи

Тиждень гумору;

Тиждень під гаслом «В здоровому тілі – здоровий дух».

Тиждень Безпеки Дорожнього Руху;

Тиждень Безпеки Дитини.

 

       Виховна робота в гімназії була направлена на створення сприятливих умов для всебічного розвитку дітей на кожному з вікових етапів, їх адаптації в соціумі, формування демократичного світогляду, ціннісних орієнтирів, засвоєння морально - етичних норм, сприйняття власної індивідуальності, впевненості в собі, на усвідомленому виборі здорового способу життя , на осмислення самовизначення у виборі професії, на пропаганду духовних надбань українського народу, на виховання любові до рідної землі, мови, на формування правової культури, егативного ставлення до протиправних діянь, розвиток учнівського самоврядування, співпрацю з батьками, з закладами охорони здоров’я та громадськими організаціями. 

      У виховній роботі використовували  різноманітні за формою та змістом заходи:  

- години спілкування;

- класні збори;

- конкурси;

- рольові ігри;

- художні галереї;

- трудові десанти;

- акції;

- виставки – конкурси;

- усні журнали;

- вікторини;

- ігрові програми;

- інтелектуальні ігри;

- конференції;

- спартакіади.

Протягом 2021-2022 н.р. в гімназії були проведені такі заходи:

- Свято «Першого дзвоника».

- Перший урок «30 років Незалежності України».

- Заходи з відзначення Дня пам’яті захисників та захисниць України.

- 30 вересня - Всеукраїнський День бібліотек. Місячник шкільних бібліотек.

- Олімпійський тиждень.

- Конкурс-виставка осінніх композицій «Осінній карнавал».

- 80-ті роковини трагедії Бабиного Яру.

- День працівника освіти.

- Тиждень учнівського самоврядування.

- Тиждень протидії булінгу.

- Неформальний урок " Я досліджую світ".

- Всеукраїнський спортивно-масовий захід «Challenge Fest» в Чудейській гімназії.

- Козацькі забави.

- 19 жовтня - Всеукраїнський день відповідальності людини.

- Місячник бібліотеки пройшов в Чудейській гімназії.

- День української писемності та мови. Радіодиктант Єдності.

- 13 листопада - Всесвітній День Доброти.

- Тиждень української мови та писемності в Чудейській гімназії.

- Міжнародний день толерантності.

- Глобальний тиждень безпеки дорожнього руху в Чудейській гімназії.

-  19 листопада 2021 року в гімназії був проведений Національний урок з безпеки дорожнього руху.

- День гідності та свободи в Чудейській гімназії.

- 27 листопада 2021 р. - День пам'яті жертв голодомору.

- Місяць цифрової грамотності в Чудейській гімназії.

- 1 грудня - День боротьби проти СНІДУ.

- 3 грудня - Міжнародний день людей з інвалідністю.

- 5 грудня - Міжнародний день волонтера.

- День української хустки в Чудейській гімназії.

- 16 днів проти насильства в Чудейській гімназії.

- Конкурс - виставка "Новорічна композиція".

 - Андріївські вечорниці.

- День Святого Миколая.

- Святкування Нового Року.

 

Протягом  ІІ семестру 2021-2022 н.р. у зв’язку з вимушеним призупиненням офлайн навчанням деякі загальношкільні заходи були проведені в дистанційному форматі.

-        День соборності України. Щорічно українці відзначають дві знакові події у державотворенні України: 22 січня – День соборності України та 29 січня – річниця бою під залізничною станцію «Крути». Враховуюче зазначене, ми провели в режимі «онлайн» наступні заходи: Єдині уроки «Єднання заради Незалежності», «День пам’яті героїв Крут: «Подвиг за Україну» (5-9 класи); Тематичні інформаційні, навчально-виховні, культурно-мистецькі заходи (1-9 класи); Історичні квести (5-9 класах); Тематичні виставки архівних документів в соціальних мережах; Речових пам’яток і фотоматеріалів, спрямованих на донесення інформації про події Української революції 1917 – 1921 років; Перегляд фільму «Крути 1918» та інших історичних кінострічок присвячених подвигу юних добровольців, які стримали наступ більшовиків на Київ (7-9 класи);

-        Конкурс валентинок

-        День Єднання, який відбувся 16 лютого, всі учні брали активну участь у флешмобі, створювали живий ланцюг єднання, тризуб та прапор.

- Заходи до Дня Героїв Небесної сотні. До Дня Героїв Небесної Сотні в Чудейській гімназії були проведені виховні години на тему "Зима що нас змінила"

-         Тиждень цифрової грамотності. Наша гімназія долучилась до Всеукраїнського тижня Європейської цифрової грамотності.

-        Місячник санітарної очистки та благоустрою.Відповідно до Наказу  по Чудейській гімназії про проведення місячника санітарної очистки та благоустрою в нашій гімназії з 16.03.2022 р. по 16.04.2022р. були заплановані та проведені заходи санітарної очистки та благоустрою. Залучено до проведення щорічної акції «За чисте довкілля» учнівську молодь Чудейської гімназії з метою підвищення рівня громадської активності та соціальної відповідальності за дбайливе ставлення до навколишнього середовища із дотриманням карантинних обмежень.

-        Колектив Чудейської гімназії Квіти України взяли участь у конкурсі «Чисі роси», який відбувся 10 травня та вибороли ІІ місце.

-        Всесвітній день вишиванки. 19 травня 2022 року, Чудейська гімназія відзначила Всесвітній День Вишиванки: Створювали аплікації "Вишиванки" , малюнки, брали участь у флешмобі і  звичайно, були одягнені у вишиванках.

-        День Європи. Щороку у третю суботу травня Україна відзначає День Європи, цього року в Чудейській гімназії класні керівники проводили виховні години(«Україна –це Європа»), віртуальні мандрівки, конкурс малюнків.

-        Свято останього дзвоника.

Всі учні школи активно брали участь у загальношкільних заходах (звіти по виховній роботі класних керівників додаються).

Участь у обласних та Всеукраїнських конкурсах:

-        XVІІІ Міжрегіональний фото, кінофестиваль "ОСІННІ БАРВИ БУКОВИНИ 2021". Цьогоріч фестиваль відбувався в онлайн-форматі, та це не вплинуло на його масштаб, професійну організацію проведення, цікаві та корисні майстер-класи від відомих операторів, фотохудожників та порад від експертів. На розсуд професійного журі у номінаціях "Відеороботи" та "Фотороботи" свої роботи надіслали наші учні, які змогли вибороти призові місця. Биндю Ніколета учениця 7-Б класу- ІІІ місце, Биндю Микола учень 6 класу ІІІ місце.

-        Учениця 4-го класу-Биндю Кароліна зайняла  ІІ місце у обласному конкурсі "Новорічна композиція". 

В школі працювала учнівська рада самоврядування. Головою учнівського самоврядування в школі-Биндю Ірина, учениця 9 класу. На засіданнях (кожного місяця) обговорювались питання відвідування учнями навчальних занять, навчання в умовах пандемії, дисципліни, санітарного стану класних приміщень, організація та проведення загальношкільних конкурсів. Також, в цьому році продовжувала свою роботу Рада школи. Шкільна рада складається з представників від вчителів, від батьків та від учнів. Було заплановано та проведено 3 засідання шкільної ради у І семестрі на яких розглядалися важливі та актуальні проблеми у навчально- виховному процесі.

Багато учнів школи залучені до шкільних гуртків - фольклорного гуртка «Чобенашул» та гуртка обрзотворчого мистецтва «Чарівний пензлик», які діють при гімназії в позаурочний час. Керівники гуртків особливо стараються залучати до роботи в гуртках дітей з проблемних сімей, дітей із особливим характером. Обдаровані учні брали участь у конкурсах на рівні гімназії, громади, області та всеукраїнських конкурсах.

Вся інформація про проведенні заходи була розміщена на сайті нашої школи ( https://chudey3.blogspot.com ).

Всі класоводи та класні керівники дотримувались плану виховної роботи в своєму класі, систематично проводили години спілкування, бесіди та інструктажі. Проведені бесіди та інструктажі зафіксовані у відповідних журналах. Учні з усіх класів брали участь у загальношкільних заходах які були заплановані на 2021-2022 н. р.. Також у 1 класі було проведено виховний захід «Прощавай, букварику». У всіх класах було заплановано та проведено в 2021-2022н. р.по чотири батьківських зборів, на початку семестру та наприкінці.

Виховний план гімназії за рік було виконано.

Педагог-організатор: В. М. Мікайло

 


Немає коментарів:

Дописати коментар