Рік математики

 

Указом Президента України №31/2020 від 30 січня 2020 року 2020/2021 навчальний рік оголошено Роком математичної освіти в Україні.
Його мета - забезпечення додержання конституційних гарантій з реалізації права на освіту, створення можливостей для рівного доступу українських школярів до сучасної та якісної математичної освіти, формування у них належного рівня математичної компетентності, ураховуючи результати міжнародного дослідження якості освіти PISA щодо математичної компетентності здобувачів базової середньої освіти в Україні.

План заходів

щодо  проведення у 2020/2021 н.р. у закладах освіти Чудейської ОТГ  Року математики ( І семестр )

 План заходів

щодо  проведення у 2020/2021 н.р. у закладах освіти Чудейської ОТГ  Року математики


з 07.12 по 13.12.2020 року в Чудейській ОТГ відбудесься Тиждень математики
План проведення
Тижня математики
Цікаві факти з життя відомих математиків

Розв'язування задач економічного змісту

Творці математики в Україні
Математика в житті людини
Цікаві факти з життя відомих математиків
Математика в медицині
З життя математиків


18 листопада в Чудейській ОТГ відбулась онлайн - нарада з питань:

- коригування плану заходів  Чудейської ОТГ щодо "Року математики в Україні";

- організація участі учнів 2-6 класів у Всеукраїнському етапі міжнародного математичного конкурсу "Кенгуру"

18 6.jpg
18 2.jpg
18 7.jpg

Рік математики охопить дошкільну, повну загальну середню, позашкільну, професійно-технічну та вищу освіту

Обов’язкова державна підсумкова атестація у формі ЗНО з математики, забезпечення якісного вивчення математики, відкриття Музею науки – ці та інші заходи передбачено планом проведення Року математичної освіти в Україні у 2020/2021 навчальному році, ухваленим Урядом 25 червня 2020 року.

“Міжнародне дослідження PISA-2018 показало, що 36% наших 15-річних учнів не досягають базового рівня знання з математики. Однією з ініціатив, покликаних вирішити цю проблему, стало оголошення навчального року 2020/2021 Роком математичної освіти. Впродовж нього ми плануємо впровадити найбільш нагальні й потрібні дітям та освітянам новації, а також закріпити думку про те, що математика потрібна кожному з нас у повсякденному житті. Заходи Року математики охоплять дошкільну, повну загальну середню, позашкільну, професійно-технічну та вищу освіту“, – зазначила заступниця Міністра освіти і науки України Любомира Мандзій.

План Року математичної освіти передбачає заходи, покликані забезпечити рівний доступ учнів до вивчення математики і застосування сучасних технологій навчання математики, удосконалити ресурсне забезпечення освітнього процесу, підвищити мотивацію школярів до вивчення математики та її застосування в житті, популяризувати математичну освіту.

Зокрема, починаючи з травня 2021 року здобувачі повної загальної середньої освіти складатимуть обов’язкову державну підсумкову атестацію у формі ЗНО з математики.

Згідно з планом, протягом навчального року 2020/2021 також передбачено:

  • збільшити кількості навчальних годин на вивчення математики в Державному стандарті базової середньої освіти;

  • впровадити курси “Логіка”, “Математична логіка” у варіативну складову навчальних планів 1-11 класів;

  • провести тренінги для вчителів початкових класів та вихователів закладів дошкільної освіти із застосування Легоматематики в освітньому процесі;

  • оснастити школи і профтехи, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти, обладнанням для навчальних кабінетів і STEM-лабораторій;

  • створити каталог освітніх ресурсів з вивчення математики;

  • розширити мережі математичних гуртків у закладах загальної середньої та позашкільної освіти;

  • організувати математичні хаб-простори на базі вишів, що мають факультети (інститути) з підготовки вчителів.

У квітні 2021 року також заплановано створити безкоштовний математичний онлайн-ресурс та розробити відповідний контент для учнів та вчителів математики.

Протягом червня-серпня 2021-го планується організувати літні «математичні школи» для вчителів та учнів, а на листопад заплановано відкриття Музею науки.





Немає коментарів:

Дописати коментар