понеділок, 22 лютого 2021 р.

Тиждень предметів художньо-естетичного циклу

 

З 15 по 19 лютого 2021 року в Чудейській гімназії пройшов Тиждень предметів художньо-естетичного циклу «Барвистий світ мистецтва»

Основна мета тижня предметів художньо-естетичного циклу полягає у створенні зв’язку між внутрішнім світом учня та його оточенням: відкрити натхнення, познайомити з цікавими засобами мистецтва, поглибити знання про людей, які внесли неоціненний вклад у розвиток світового мистецтва, пробудити уяву та фантазію учнів, виховувати естетичний смак та патріотичні почуття.

Усі мистецтва, злившись разом,

Красу та Істину несуть.

Добро, Чарівність, Мир і Правда

Їх неодмінна вічна суть

Протягом тижня були заплановані та проведені різні заходи відповідно до тематики дня:

15.02 - День художника

«Змалюю світ своїми кольорами»

 1.Відкриття тижня предметів художньо-естетичного циклу «Барвистий світ мистецтва». Ознайомлення з планом на тиждень. Педагог-організатор, Биндюл М.М. ознайомила всіх із планом на тиждень розмістивши його на видному місці для всезагального огляду. 

2. Інформаційні перерви «ТОП-10 найвідоміших картин світу». З метою розширення знань учнів про відомі картини з усього світу та їх авторів на стінах коридору Чудейської гімназії була розміщена інформація про 10 найвідоміших картин світу. Під час перерв учні із зацікавленням переглядали дану інформацію.


3. Вернісаж учнівських робіт «Чарівне перетворення кольорової кульки». Керівник гуртка образотворчого мистецтва"Чарівний пензлик" організувала виставку кращих учнівських робіт на різноманітну тематику. 4. Святкове дійство з нагоди Дня святого Валентина. Конкурс малюнків. Учнівське самоврядування із задоволенням готувались до цього свята. Діти оформили скриньку для валентинок прикрасивши її подарунковим папером та сердечками. Всі охочі кидали до скриньки листівки для свої друзів та вчителів, які потім наш Амур роздавав валентинки адресатам.

5. Розпис стін шкільного коридору (малюнки створювались протягом всього тижня). Вчитель образотворчого мистецтва створила ескізи малюнків та долучила всіх охочих до розмалювання даних ескізів. Дітям сподобалась така творча справа та з радістю брали участь у створенні яскравих стін гімназії.


 16.02 - День дитячих захоплень

«Правдивість, природність, простота

- головні принципи краси»

  1. Конкурс шкільної стіннівки « Ми і мистецтво». Керівник гуртка образотворчого мистецтва "Чарівний пензлик" долучила до цього конкурсу всі класи. Яскраві, різнокольорові, фантастичні стінівки були розміщенні на стінах коридору нашої гімназії. Всі різні, гарні, та цікаві. Кожна стінівка ніби відображала яке місце посідає мистецтво в класі. В конкурсі стінівок були обрані наступні переможці: І місце - 7 клас(Урсакі Ю.), І місце - 6-Б клас (Тірон М.), ІІ місце - 6-А клас (Тодорюк А.), ІІ місце - 8 клас (Биндю І.), ІІ місце - 9 клас (Капанюк Ю.), ІІІ місце - 4-А клас, ІІІ місце - 5 клас.


2. Репетиція та презентація танцю. Керівник фольклорного гуртка "Чобенашул" провела репетицію та презентувала румунський народний танець зі своїми гуртківцями. 

3. Репортаж – опитування «Моє захоплення». Учнівське самоврядування організували та провели репортаж - опитування "Моє захоплення" для орієнтовного дослідження творчої обдарованості особистості учнів та вчителів. Учениця 8 - го класу Биндю І. виконувала роль журналіста. 
4. Створення ляльки-мотанки, «Марцишорів». Керівник образотворчого гуртка, Биндюл М.М. створювала разом з гуртківцями маленькі ляльки - мотанки. 
17.02.- День музики

«Стань музикою, мить!»

1. Музикальний рейд «Співочі таланти школи». Вчитель музичного мистецтва та педагог-організатор провели рейд "Співочі таланти школи" під час якого виявили в кожному класі талановитих дітей - вокалістів та тих що володіють грою на музичних інструментах. В 9-му класі Попеску Г.-вокаліст, в 8-му класі - Коваль М. - вокаліст, в 7-му класі - Скіпор М. - піаніно, 6-Б класі - Пожога К. та Чурюк А. - вокалісти, 6-А класі - Коваль К. - акордеон, 5-му класі - Мунтяну І. та Скіпор І. - флейта, 4-Б клсі- Шутка В. та Пожога К. - вокалісти, 4-А класі - Злотар Д. - сопілка, Биндю В. - вокаліст, 3-му класі - Пожога Г. - вокаліст, 2-му класі - Гатеж О. - вокаліст. Підготовча група також показала свої вокальні здібності заспівавши колективні пісні. Також, ми дізнались про створений сімейний музичний колектив "Формула 9" до якого входять наші учні - Коваль К. та Коваль М. разом з випускниками нашої школи Кучурян Н., Кучурян М., Кучурян Г. та Мунтяну М. 


2. Тематична інформація «Його величність музика». Педагог-організатор розмістила на соціальній сторінці Чудейської гімназії в Facebook інформаційні відомості з життя відомих музикантів.

3. Розгадування ребусів, кросвордів. Під час уроків музичного мистецтва вчитель підготувала для учнів цікаві музичні ребуси, які учні намагались розшифрувати.

4. Урок музичного мистецтва  «Музичний парад з улюблених мультфільмів», «Вгадай мультфільм за піснею». Вчителі початкових класів провели по класам цікаві уроки музичного мистецтва, під час яких учні мали розгадати мультфільми за піснею. Більшість початківців добре справились з таким цікавим завданням, так як знають багато мультфільмів. В нагороду за правильну відповідь учні переглядали уривки з мультфільмів. 

 

18.02. - День учнівської творчості 

«Творимо дива своїми руками»

1. Виставка літератури «Мистецтво навколо нас». Шкільний бібліотекар, Пентела М.В. організувала виставку літератури на базі нашої бібліотеки, з якою мали змогу ознайомитись та переглянути всі охочі.


2. Тематична інформація «Як бачити й любити все навколо». Класні керівники та класоводи провели зі своїми учнями бесіди, виховні години на тему "Як бачити і любити все навколо".

3. Мега розмальовка (банер) «Чудейська гімназія». Учні Биндюл М.(5 клас) та Биндюл В.(1 клас) створили плакат із назвою нашої гімназії різнокольоровими фарбами під керівництвом вчителя образотворчого мистецтва.


4. Виставка марцишорів на тему "Весна іде - красу несе". Шкільний бібліотекар, Пентела М.В. організувала в бібліотеці виставку марцишорів різного дизайну створених учнями. 


19.02. - День театру і поезії

«Мистецтва істина свята : понад усе в нім – простота»

1. Тематична інформація «25 лютого – 150 років із дня народження Лесі Українки (справжнє ім’я та прізвище – Лариса Косач-Квітка) (1871–1913), письменниці, перекладачки, однієї з центральних постатей національної культури». Вчителі української мови та літератури провели тематично - інформаційні бесіди з учнями.

2. Випуск стінівок «Моя рідна мова». Керівник гуртка образотворчого мистецтва "Чарівний пензлик" створив з гуртківцями стінгазети на українській та румунській мові до Міжнародного Дня рідної мови. При створенні даних стінівок діти придумували та записували слова які асоціюються та відображають рідну мову. 
3. Конкурси читців творів на рідній мові, конкурс «Казкар» до Міжнародного Дня рідної мови( 21 лютого).Учні 8-го та 9-го класу взяли участь у конкурсі читання творів, казок на рідній мові. Найкраще довели свій артистизм та вміння  виразного декламування віршів наступні учні: Биндю І. - 8 клас, Капанюк Ю. -9 клас.4. Підведення підсумків тижня предметів художньо-естетичного циклу. Оформлення матеріалів.
Немає коментарів:

Дописати коментар